Dołącz do akcji szydełkowania ośmiorniczek dla Wcześniaków!

UWAGA: Nawet jeśli nigdy nie szydełkowałaś – nauczę Cię krok po kroku abyś i Ty mogła wziąć udział w tej pięknej akcji!

Ośmiorniczki dla wcześniaków to akcja Fundacji Małych Serc, która ma na celu wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki. Badania pokazały, że macki tych maskotek przypominają wcześniakom pępowinę. Dodatkowo maluchy mają mocno wykształcony odruch chwytny i często wyrywały kabelki, które są podłączone do aparatur podtrzymujących je przy życiu. Teraz bawią się mackami, a nie kabelkami. Przed włożeniem ośmiorniczki do inkubatora mama dziecka nosi zabawkę przy sobie, aby ta przesiąknęła jej zapachem i skolonizowała na sobie bakterie odpornościowe. W ten sposób wkładamy do inkubatorów namiastkę mamy.

Dołączenie do wspólnego dziergania jest oczywiście BEZPŁATNE – musisz jedynie zakupić materiały czyli dedykowane włóczki i szydełko i o tym poinformuję szczegółowo w mailu.

UWAGA: Wzór na ośmiorniczki służy celom fundacji i przeznaczony jest tylko do użytku prywatnego – nie można sprzedawać gotowych ośmiorniczek z tego wzoru. 

KIEDY?

startujemy 10 maja (środa) i dziergamy wspólnie do końca maja, a na koniec przesyłamy do koordynatorów projektu (wszystko oczywiście opowiem jak i gdzie:)

JAK?

Online - wszystkie niezbędne materiały będą udostępniane mailowo i będziesz mogła szydełkować ośmiorniczki o dowolnej porze. Materiały pozostaną dostępne także po zakończeniu akcji.

GDZIE ?

Na cele tej akcji utworzona zostanie dedykowana grupa na Facebooku, gdzie będziemy się spotykać, będzie można zadawać pytania i poznać inne uczestniczki.

Do akcji wspólnego dziergania możesz dołączyć podając swój email poniżej – wtedy najłatwiej będzie mi wysyłać wszelkie  szczegóły i materiały, link do grupy itp. 

Nie jest to konieczne i jeśli nie chcesz podawać maila to możesz śledzić posty na Facebooku i Instagramie na profilu Zrób Mi Mamo.

Podanie maila natomiast ułatwi nam organizację i oczywiście będziesz mogła jednym kliknięciem zawsze się wypisać.

A jeśli jeszcze się nie znamy…

Mam na imię Martyna i od trzech lat pomagam odkryć kobietom pasję dziergania pokazując i udowadniając, że dzierganie jest na prawdę proste i absolutnie każdy może się tego nauczyć. Potwierdza to już kilkanaście tysięcy kobiet 🙂

A prywatnie jestem mamą trzech chłopców. Nie pytaj jak to wszystko łączę. Nie mam pojęcia ha ha. Ale to chyba nazywa się pasja i gwarantuję Ci, że i ty ją ze mną odkryjesz 🙂

Znajdziesz mnie na www.zrobmimamo.pl 🙂

To jak? Mam nadzieję, że tak jak ja i tysiące innych dziewczyn nie możesz się doczekać wspólnego dziergania ośmiorniczek 🙂